• Strengthen
  • empower
  • Increase Civic Engagement in Municipal Governance
  • services
  • promote
 

Për ne

USAID Iniciativa për  Komuna Demokratike dhe Efektive është projekt 3 vjeçar i USAID-it i dedikuar për të ndihmuar 21 komuna të Kosovës, liderët dhe qytetarët e tyre për të promovuar qeverisjen e mirë. USAID Iniciativa për  Komuna Demokratike dhe Efektive punon ngusht me zyrtarë lokalë për të identifikuar dhe arritur rezultatet kyçe: qeverisje më efikase, besim të shtuar në qeverisje, shërbime më...lexo mė shumė

Lajme

 

Tatimi nė pronė fushatė ndėrgjegjėsimi

12 Nėn 2012USAID/DEMI ėshtė duke zhvilluar njė fushatė nacionale pėr tė... lexo mė shumė

demi

Video dokumentari i shkurtėr Rėndėsia e Qeverisjes Lokale

26 Kor 2012Ky video dokumentar i shkurtėr, "Rėndėsia e Qeverisjes Lokale", u shfaq... lexo mė shumė

&nbps;

A e keni paguar Tatimin ne Prone?